środa, 15 grudnia 2010

Amenouzume-Nigdy cię nie zapuszczę- mówi, troszkę koślawiąc polską mowę malutka dziewczynka do swojego misia. Czy można jej wierzyć, choć czyste dobre serduszko wierzy w to najszczerzej?

Temat może wydawać się dość dziwny, ale z pewnością zaciekawiający. Organizatorzy tego wydarzenia kulturalnego stawiają sobie za zadanie, pracę z dziećmi i młodzieżą pochodzącym z rodzin dysfunkcyjnych. Projekt ten powtarzany jest co rok i jak co rok uczestniczą w nim dzieci skupione w ogniskach tanecznych, prezentując różne rodzaje tańca.

Sama możliwość występu na prawdziwej scenie daje tym młodym ludziom wiele frajdy i satysfakcji, a do projektu podchodzą z wielkim zaangażowaniem, powagą i solidnością.
Osobiście byłam na wszystkich spektaklach zorganizowanych przez fundację Amenouzme i z cała odpowiedzialnością mogę powiedzieć, ze każdy z nich odniósł sukces.

W ramach programu „Taniec- Pasja świata- Przenikanie Kultur” zrealizowany zostaje spektakl „ Nigdy cię nie zapuszczę”. W nim to wraz z młodzieżą, o której jest właśnie mowa, a która jest tu najważniejsza, wystąpią uczennice profesjonalnej Krakowskiej Akademii Tańca . Będzie to ukoronowanie całości projektu, na który składały się różne formy aktywności tanecznej: warsztaty taneczne, pokazy tańca, wieczory taneczne.

„Dzieciństwo i dorosłość. Beztroska, zabawa, uczucia, decyzje, problemy, walka. Granica nie jest wyraźna, a konieczność czasami psuje naturalny porządek rzeczy. A może to tylko kwestia perspektywy? Przedstawiona historia zaznacza pewne tematy, wiele pozostawiając w niedopowiedzeniach, a kluczem do ich interpretacji jest wyobraźnia widza.”

Zapraszam serdecznie wszystkich:
22.12.2010
Nowohuckie Centrum Kultury
Godzina 12 i 17
Organizator:
Fundacja Amenouzume

16 komentarzy:

 1. Bardzo ciekawa inicjatywa, wiem jak bardzo tym dzieciom potrzebna.Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ale Wam fajnie :) Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. To bardzo dobra inicjatywa. Taka... przyjazna?Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Szkoda, że mieszkam teraz taaaak daleko od Krakowa, na drugim końcu Polski. :-(. To jest minus naszej przeprowadzki. Brakuje mi bliskości do naszego magicznego miasta, bliskości do gór. Ale wszędzie można stworzyć dom, a Kraków chcemy odwiedzić w następne wakacje, aż się nico urządzimy i staniemy na nogi. Czeka nas gigantyczny remont wielkiego domu. Tęsknimy. W Krakowie tyle się dzieje... Ściskam. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. aro 49W wyszukiwarkę Blog Roku 2010jeśli wpiszemyw okienko Szukaj bloga:cosiedziwisz.blogspot.comto wyszukiwarka znajdzie nam blog \"Co się dziwisz?\"jako zgłoszony do konkursu.Klikając na dolny linkcosiedziwisz.blogspot.comzobaczymy obok blogu:w jakiej kategoriiten blog bierze udziałi jurora w kategorii Kultura, którym jestmoja ulubiona osobistośći wielka osobowośćJerzy Stuhr.

  OdpowiedzUsuń
 6. aro 49Moniko,dziękuję, za serdeczne zaproszenie. :)Jeśli Ty na spektakl zapraszasz, tona pewno będzie to przedstawienie niosące:przeżycie artystyczne, dobrą zabawę i być może… wzruszenie?Moniko,o której godzinie będzie łatwiej wejść na to przedstawienie?,iczy nie trzeba wcześniej zarezerwować biletów lub wejściówek?

  OdpowiedzUsuń
 7. Gabraja- żebyś widziała z jaką pasją podchodzą te dzieci do tańca. Potrafią się tak niesamowicie zapamiętać. :)Margo- oj fajnie, fajnie :DNivejko- w projekcie pokazane są dwa światy- świat profesjonalnego tańca, wysokiej higieny i kultury tanecznej oraz pełen spontaniczności i radości taniec amatorów. To bardzo ciekawy projekt.Jolu-z niedowierzaniem słyszę o kolejnej przeprowadzce. Nawet nie wiem w której stronie Polski mam Cię szukać.No i zdrowie- chyba muszę dostać jakiegoś mailika od Ciebie ;*Aro, widzę, że już wszystko wiesz :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Bonjour Mota,Je vous remercie pour votre visite ainsi que pour votre commentaire. Vous êtes toujours la bienvenue!Amicalement,Kenza

  OdpowiedzUsuń
 9. dzieckto to tez czlowiek , ma swoje mysli i odczucia , to piekne ze maja taka szanse wykazania sie :)

  OdpowiedzUsuń
 10. To wspaniala rzecz... raz tez mialam okazje byc na przedstawieniu w teatrze zorganizowanym z pomoca innych osob dla takich wlasnie dzieci, to bylo swietne przedstawienie a oni mieli z tego wiele radosci i przyjemnosci...!Pozdrawiam Cie cieplo. M

  OdpowiedzUsuń
 11. Widziałam próby- naprawdę warto to zobaczyć. Jest zdecydowanie lepszy niż przed rokiem.

  OdpowiedzUsuń
 12. Brzmi świetnie, bardzo cenię dobry taniec i muzykę i chętnie bym poszła, gdyby nie fakt, że do Krakowa mam daleko, a w tym terminie będę jeszcze dalej!Mam nadzieję, że przedstawienie będzie udane :)Pozdrowienia świąteczne!!!

  OdpowiedzUsuń
 13. Świetna sprawa, dobrze, ze są ludzie, którym zależy na niewinnych niczemu dzieciakach!

  OdpowiedzUsuń
 14. Wspaniały projekt. Fajnie, że Domi będzie mogła wziąć w nim udział. Jakbyś miała filmik z występu, to koniecznie daj znać. ściskam :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Tak dawno mnie nie było w Twoim Moniko saloniku...a tu się dzieje, jak zwykle ciekawie. Myślę, że dla dzieci to rzeczywiście frajda i wielkie przeżycie, wspaniała inicjatywa dla rozwoju dziecięcych talentów.Monisiu ponieważ już prawie zaczyna się Wigilia i nadchodzą święta składam Ci najserdeczniejsze życzenia Wesołych Świąt i wszelkiej pomyślności w Nowym Roku. Moc serdeczności i uścisków, do zobaczenia po świętach.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Warszawa w rozmowach- Justyna Krajewska

Takie pozycje książkowe lubię najbardziej. Biograficzne, historyczne, prawdziwe i klimatyczne. Takie lubię czytać. Dzięki swoim bohaterom au...