poniedziałek, 26 października 2009

Maria EpsteinCo powoduje, że coraz młodsze pielęgniarki czują wypalenie zawodowe? I co się dzieje, że kobiety uciekają od tego zawodu?

W tym świecie, coraz mniej jest miejsca na ideały i autorytety. Żyć zgodnie z ich przykładem jest trudno i mało wygodnie.

Zgadza, się, że podpieranie szczytnymi ideami zawodu jest trudne, a niejednokrotnie niemożliwe, gdy trzeba zadbać o najprostsze potrzeby swojej rodziny…Ale tym, zwłaszcza w przypadku pielęgniarek, zasłaniać się nie wolno.

Maria Epstein jest przykładem prawdziwego pielęgniarskiego serca, najwyższego oddania chorym, cierpiącym i ubogim.
Była osobą o najwyższym morale, wspaniałej postawie etycznej zawodowo i ogólnoludzko.

Polecam Waszej uwadze jej życie. Było naprawdę godne:Biografia Marii Epstein

Wiele naszych pielęgniarek zdaje się zapominać, że pielęgniarstwo to służbaUbolewam nad tym, że przyjmuje się do zawodu osoby nie predysponowane, z przypadku, bez selekcji.

Mając do czynienia z chorym, cierpiącym człowiekiem, miłość do bliźniego jest tak ważna.
Czemu brak miłości, w tym zawodzie, tak łatwo tłumaczy się brakiem pieniędzy??

2 komentarze:

  1. aro 49

    Od kiedy
    socjalizm
    wyrzucił siostry
    zakonne
    ze szpitali
    zniknął wzorzec miłości
    ...
    miłości nic nie zastąpi

    OdpowiedzUsuń
  2. Edyta 39
    jestem pielęgniarką, opiekuję się ludźmi starszymi, opuszczonymi przez swoich bliskich, którzy zmagają się z własna starością i niepełnosprawnością, ale i tęsknotą...w całym swoim życiu, tym nie tylko zawodowym kieruję się przede wszystkim empatią...niestety żyjemy w epoce, gdzie tzw."wyścig szczurów" daje większe szanse osobom bez uczuć i emocji, a wszelka inicjatywa niesienia serca jest zabijana...ale trwam przy swoim dzielnie.

    OdpowiedzUsuń

Warszawa w rozmowach- Justyna Krajewska

Takie pozycje książkowe lubię najbardziej. Biograficzne, historyczne, prawdziwe i klimatyczne. Takie lubię czytać. Dzięki swoim bohaterom au...